FIRST vakfınca düzenlenen FRC (First Robotic Competition) lise öğrencilerinden turnuvadaki belirli görevleri yerine getirecek bir robot ve çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yapmalarını beklemektedir. Ancak bu turnuva süresince takım her türlü ihtiyacını sponsorlar aracılığıyla karşılamak zorundadır çünkü turnuva kuralları gereğince takımlar bağlı olduğu kurumdan maddi destek alamazlar.

                Bahsedilen FRC sürecinin işleyişi takımlar için göründüğünden çok daha fazla finansal finansal desteğe ihtiyaç duyarlar.Takımın ilk olarak karşılaması gereken turnuvaya katılım ücretidir. Bunun yanı sıra makine inşa etmekte kullanılan robot parçaları ve üretim araçları, bunların hazırlanması ya da satın alınması, montaj için kullanılan ekipmanın edinilmesiyle beraber turnuvanın İstanbul’da olan ulusal ayağına katılım masrafları siz sponsorlarımız olmadan karşılayabileceğimiz bir miktar değildir.

                Biz Laissez Faire takımı olarak bu yıl ilk defa katıldığımız turnuvada siz değerli sponsorlarımızın desteğini bekliyor ve çok teşekkür ediyoruz.

Sponsorluk hakkında detaylı bilgi için:* *

FRC hakkında detaylı bilgi için:https://www.firstinspires.org/robotics/frc