Gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini ve katılımını arttırmak amacıyla 1989’da kurulan First Vakfı’nın düzenlediği FRC yani First Robotic Competition; lise çağındaki öğrencilerin takımlar oluşturarak marka tasarlamak,ekip çalışması becerilerini geliştirmek ve zorlayıcı maçlar için endüstriyel boyutlu robotlar inşa edip programlamakla yükümlü olduğu bir organizasyondur.

   Tüm dünyadaki takımlar, internet üzerinden yapılan canlı yayın ile aynı anda her yıl yenilenen temayı öğreniyorlar. Takımlar bu temayı öğrendikleri andan itibaren robot inşa sürecine başlıyorlar. Bu süreç içerisinde öğrenciler mühendislerle birlikte çalışıyor. 6 haftalık kısıtlı zaman içerisinde, takımların robotlarını paketleyip, mühürlemesi ve kargoya vermesi gerekiyor. Bu çalışmanın ardından takımlar 3 gün süren turnuvaya katılıyor. Öğrenciler bu süreçte bilim,teknoloji,matematik,mühendislik alanlarının yanı sıra organizasyon,kaynak yaratabilme ve girişimcilik becerilerini geliştiriyorlar.

Laissez Faire FRC Takımı olarak uygun bütçeyi edindikten sonra belirlenen tema ve kurallar çerçevesinde turnuva robotumuzu inşa edeceğiz. Bunun yanı sıra geliştirdiğimiz sosyal hizmet projeleriyle First ilkeleri ve STEM eğitimi hakkında özellikle çocukları bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.